Blog

Adaptacja przedszkolaka, czyli jak wspierać malucha podczas pierwszych dni w placówce – część I

Opublikowano

Pierwsze kroki w nowym miejscu Gdy zbliża się chwila rozstania z dzieckiem, zaczynamy się martwić, czy poradzi sobie w nowej sytuacji i będzie potrafiło dzielnie znosić czas rozłąki. Zastanawiamy się wtedy, czy przedszkole jest dobrym pomysłem i czy nie zostawić malucha dłużej w domu. Nic bardziej mylnego – przedszkole to miejsce, w którym dziecko dojrzewa,… Czytaj więcej »

Blog

Są ferie i moje dziecko mnie złości…. a może to ja się złoszczę na moje dziecko?

Opublikowano

Są ferie, dzieciaki są więc dłużej w domu lub na wspólnym wyjeździe, a co z tym idzie nasze kontakty są bardziej intensywne. I tak częściej nasze latorośle robią sceny przy jedzeniu, kłócą się podczas wspólnej zabawy czy oświadczają, że dziś to absolutnie na narty nie pójdą… Nasze myśli- zapalniki dotyczące złości często przelatują wówczas jak… Czytaj więcej »

Blog

Zabawa, zabawa…..i po zabawie, czyli kilka słów o piciu i terapii uzależnień

Opublikowano

Film Kingi Dębskiej „Zabawa, zabawa” warto obejrzeć. To bezsprzeczne. Pytanie tylko dlaczego, skoro filmów o uzależnieniu nakręcono już sporo, mamy w pamięci choćby „28 dni”, „Tylko strach”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę” czy w końcu „Pod mocnym aniołem” Przede wszystkim dlatego, że nie koncentruje się on głównie na destrukcji alkoholowej, przedstawiając obraz osoby targanej alkoholowym zespołem… Czytaj więcej »

Uncategorized

Jak zadbać o siebie w Nowy Rok?

Opublikowano

Mamy styczeń, rozpoczął się Nowy Rok. Za nami święta – czas, kiedy obdarowywaliśmy bliskich prezentami, okazując im w ten sposób naszą miłość i przywiązanie. Często zastanawiam się, jak ludzie w tym okresie obdarowują samych siebie. Czy kładąc prezent pod choinkę pomyśleliście może o swoich potrzebach i o tym, co byście najbardziej chcieli sobie ofiarować? Ostatnio,… Czytaj więcej »

Blog

Prezent na święta i sylwestra… dla samego siebie

Opublikowano

Święta Bożego Narodzenia uplasowały się pod koniec listy najbardziej obciążających psychicznie wydarzeń na skali stresu według Holmesa i Rahe’a. Nic dziwnego więc, że często wyczerpani pracochłonnymi przygotowaniami, całodniowym sprzątaniem czy gotowaniem, nie mamy już siły i przestrzeni, by być dla siebie dobrymi i wyrozumiałymi. Odreagowując napięcie częściej zdarza nam się sięgnąć po alkohol, wybuchnąć na… Czytaj więcej »

Blog

Święta Bożego Narodzenia – czego potrzebują dzieci?

Opublikowano

Święta to czas intensywnego nadrabiania zaległości; spotykamy się z rodziną, z którą dawno się nie widzieliśmy, rozmawiamy o sprawach ważnych, siedzimy przy obficie zastawionym stole, czytamy książki i oglądamy telewizję. To czas słodkiego leniuchowania i nic nie robienia… Okres przedświąteczny z kolei to czas sprzątania, zakupów, gotowania, przystrajania domów, wybierania i pakowania prezentów… A gdyby… Czytaj więcej »

Blog

Fenomen Black Friday

Opublikowano

Czy wiesz czemu promocje tak bardzo nas cieszą? Czy naprawdę chodzi tylko o to, że daną rzecz możemy mieć taniej? Oczywiście lepiej jest kupić coś za 100zł niż za 200zł, ale czy zastanawialiście się czy naprawdę chodzi w tym wszystkim tylko o pieniądze? Przyczyn dla których kupujemy na wyprzedażach jest wiele. Dziś podzielę się z… Czytaj więcej »

Blog

Jesienna chandra – co z nią począć, czy można z niej skorzystać?

Opublikowano

Jesienią wszyscy odczuwamy brak słońca. Dni stają się coraz krótsze. Nasz organizm produkuje więcej melatoniny, dzięki której czujemy się zmęczeni. Kończymy pracę o 16, a za oknem jest już noc. Nasze samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Jak nie dać się zwyciężyć jesiennej apatii, poczuciu spadku sił i brakowi wiary we własne możliwości? Na myśl przychodzi… Czytaj więcej »

Aktualności

Warsztaty dla taty

Opublikowano

7 sekretów efektywnego ojcostwa – Warszawa-Wola – weekendowe warsztaty. Inicjatywa Tato.Net tworzy unikalną formułę dla każdego taty. Weekendowe WarszTaty są cenną inwestycją we własny rozwój – często słyszymy od uczestników spotkania, że dzięki niemu stali się nie tylko lepszymi ojcami, ale także lepszymi przyjaciółmi, lepszymi partnerami czy też lepszymi menedżerami. Z raportu „Journal of Marriage and Family”… Czytaj więcej »

Aktualności

Jak budować samoocenę?

Opublikowano

Zagubione poczucie własnej wartości, czyli o tym jak budować swoją samoocenę. Tym razem zapraszam do podróży w głąb siebie – skupimy się na wzmacnianiu siebie. Zapraszam te osoby, które chciałyby przyjrzeć się sobie i zrobić pierwszy krok w kierunku budowania swojej pozytywnej samooceny. Warsztat będzie okazją do: poszerzenia wiedzy na temat samooceny dokonania behawioralnej diagnozy… Czytaj więcej »