Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna ma formę rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą na temat tego, co jest Twoją trudnością. Wstępna konsultacja psychologiczna może obejmować od jednego do trzech spotkań ze specjalistą. Takie spotkanie może Ci pomóc zobaczyć, czym jest kontakt z psychologiem, a także, co możesz dzięki niemu otrzymać. Od specjalisty uzyskasz wsparcie w swoich problemach, dostaniesz zrozumienie i życzliwość. Psycholog nie będzie Cię oceniał ani dawał rad, on jest po to, byś odczuł ulgę w zmaganiu się ze swoimi kłopotami.

Konsultacja psychologiczna może poprzedzać rozpoczęcie procesu psychoterapeutycznego, bądź stanowić jednorazowe spotkanie ze specjalistą skupione wokół konkretnej trudności.

Podczas takiego spotkania terapeuta zapyta Cię o cel wizyty i o to, jak może Ci pomóc. Konsultacja psychologiczna może być impulsem do podjęcia decyzji o terapii – indywidualnej, grupowej czy partnerskiej. Dzięki spotkaniu z terapeutą możesz spojrzeć na swoje trudności z innej perspektywy. Możesz liczyć na to, że psychoterapeuta podzieli się z Tobą swoimi obserwacjami i zasugeruje najlepszą formę wsparcia dla Ciebie.

Zapraszamy do naszego gabinetu w Warszawie.

Zapraszamy także do zapoznania się tematami poruszanymi na naszym blogu: