Depresja i nerwica

Depresja? Nerwica? Kiedy się udać na terapię?     Depresja? Nerwica? Kiedy się udać na terapię?

Osoby zmagające się z depresją lub nerwicą najczęściej wymagają profesjonalnej i kompleksowej pomocy. Kiedy warto pomyśleć o zapisaniu się na terapię? 

Leczenie depresji i nerwicy

Coraz więcej osób zgłasza się do gabinetów psychologów i psychoterapeutów z zaburzeniami depresyjnymi czy nerwicowymi. To dwa schorzenia, które diagnozowane są obecnie bardzo często i na ogół wymagają podjęcia odpowiednich działań terapeutycznych, aby przywrócić pacjentowi satysfakcję z życia.

Depresja – jak ją rozpoznać i leczyć?

Depresja jest chorobą mogącą przyjmować różne postaci, dlatego jest również chorobą podstępną.

Najczęściej prowadzi do utraty radości życia, objawia się przez ciągły smutek, brak energii, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zobojętnienie. Depresja może także prowadzić do pojawienia się myśli samobójczych i prób samobójczych. Gdy zauważane są takie objawy, warto udać się do specjalisty.

Pacjenci z depresją leczeni są na ogół z wykorzystaniem odpowiednio dobranych farmaceutyków, które mają na celu poprawę samopoczucia. Dodatkowym wsparciem jest psychoterapia.

Jeśli podejrzewana jest depresja – Warszawa to miasto, gdzie jesteśmy całkowicie do dyspozycji w naszej pracowni Mind Story.

Nerwica – jak ją rozpoznać i leczyć?

Nerwicą określa się zespół różnych zaburzeń psychicznych, u których podłoża znajduje się lęk oraz napięcie. Jest to schorzenie dotykające emocji, które najczęściej wywołane jest nieuświadomionymi czy nierozwiązanymi konfliktami wewnętrznymi.

Nerwica daje zróżnicowane objawy, dlatego często jest trudna w diagnozowaniu. To między innymi lęki, bóle żołądka, pleców, sztywność mięśni, kołatanie serca, zawroty głowy, problemy z oddychaniem, odczuwanie fal gorąca oraz dysfunkcje narządów wewnętrznych. Objawy mogą mieć także charakter emocjonalny i prowadzić do zaburzeń pamięci, koncentracji, trudności w zasypianiu.

Leczenie nerwicy polega na psychoterapii, a także na podawaniu odpowiednich środków farmakologicznych wtedy, gdy objawy są nasilone.

Również wtedy, gdy problemem jest nerwica – Warszawa i Mind Story to sprawdzony kierunek – tutaj znajdziesz się pod fachową opieką naszych specjalistów.


Powiąż naszą ofertę ze swoimi potrzebami – wypełnij krótką ankietę: