Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa polega na regularnych spotkaniach grupy osób wraz z psychoterapeutą. W naszym ośrodku sesje grupowe się raz w tygodniu i trwają 2 godziny.

Decyzja o podjęciu psychoterapii grupowej zawsze jest poprzedzona konsultacją z terapeutą prowadzącym grupę. Podczas tego spotkania będziesz mógł dopytać o wszystko, dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania grupy, a także wspólnie ze specjalistą zdecydować, czy jest to najlepsza dla Ciebie forma leczenia.

Udział w terapii grupowej może okazać się szczególnie pomocny, jeśli Twoje trudności dotyczą relacji z ludźmi. Dzięki kontaktowi z innymi uczestnikami grupy, będziesz miał okazję na wymianę doświadczeń, a także zobaczenie, że wiele osób odczuwa podobnie jak Ty i ma podobne trudności. Na grupie dostaniesz wsparcie i zrozumienie. Metodą gracy w grupie są informacje zwrotne, których Ty udzielasz innym uczestnikom, a także dostajesz od nich. Pomagają one spojrzeć na siebie i swoje zachowania w nowym świetle, a także lepiej zrozumieć, to jak wchodzisz w bliskie relacje.

Zapraszamy na nasze sesje psychoterapii grupowej  do naszego ośrodka „Mind Story” w Warszawie.