Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna opiera się na spotkaniu dwóch osób. Pierwsze dwie lub trzy sesje poświęcone są na rozpoznanie Twoich trudności, a także na sprecyzowanie Twoich oczekiwań. Wspólnie z terapeutą ustalacie cele psychoterapii i umawiacie się na rodzaj i intensywność pracy. W naszym ośrodku sesje odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut. Wstępne konsultacje to także dobra okazja, byś poznał terapeutę, jego metody pracy i na tej podstawie zdecydował, czy jest on odpowiednią osobą, która będzie towarzyszyć Ci w zmianie.

Sesje psychoterapii indywidualnej to wyjątkowy czas w ciągu tygodnia, kiedy możesz w pełni zająć się sobą, pochylić się nad swoimi problemami i zobaczyć, czego potrzebujesz. Tutaj możesz liczyć na zrozumienie, empatię, a także wsparcie. Celem kontaktu z psychoterapeutą jest lepsze zrozumienie siebie i wprowadzenie takich zmian w życiu, by czerpać z niego więcej satysfakcji.

Psychoterapeuta to specjalista, którego obowiązuje tajemnica zawodowa, tak więc możesz liczyć na dyskrecję – bądź pewny, że to, co zostało powiedziane na sesji zostanie pomiędzy Tobą a terapeutą. Psychoterapia to proces, podczas którego zmiany zachodzą płynnie i stopniowo. Między Tobą a terapeutą nawiązuje się bliska więź. To pozwala mówić o trudnych sprawach w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa. Psychoterapia indywidualna pozwala może pomóc Ci uświadomić sobie, jak funkcjonujesz w kontaktach z bliskimi, a także z samym sobą.

Zapraszamy do naszej Pracownia Psychoterapii „Mind Story” w Warszawie.

 

Zapraszamy także na:

 

i do zapoznania się pozostałym zakresem naszej pracy: