Terapeuci

 

Katarzyna Chotkowska

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka studiów magisterskich ze specjalnością psychologia kliniczna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie psychoterapeutka w trakcie szkolenia w zakresie terapii poznawczo – behawioralnej.

Czytaj więcej…

Ukończyła m.in.:

– Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,

– Kurs Praktyka Zastępowania Agresji ART,

– Szkolenie dla profesjonalistów pracujących z rodzinami, w których rodzic choruje psychicznie CAMILLE,

– Szkolenie Praca z osobami chorującymi psychicznie w środowisku,

– Szkolenie Interwencja i postwencja w kryzysie utraty,

– Szkolenie w zakresie zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w środowiskowych systemach wsparcia osób chorujących psychicznie, jako koordynator projektów na rzecz samopomocy osób chorujących psychicznie, prowadząc liczne warsztaty i szkolenia m.in. dla osób chorujących psychicznie, bezdomnych, skazanych w zakładach karnych, studentów, pracowników firm oraz dla uczestników mieszkań treningowych dla osób chorujących psychicznie. Współpracowała z Bródnowskim Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodzin Osób Chorujących Psychicznie POMOST, w Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Fundacją Sławek, Fundacją Kapucyńską, Fundacją Wspólna Droga United Way Polska, podczas staży i praktyk w szpitalach psychiatrycznych, Szpitalu Bielańskim i Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Obecnie pracuje jako Asystent w Zakładzie Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów z tematyki pomocy psychologicznej i wsparcia osób chorujących psychicznie. Autorka publikacji naukowych z dziedziny zdrowia psychicznego.

Prowadzi poradnictwo psychologiczne, psychoedukację oraz terapię w nurcie poznawczo behawioralnym m.in. w zakresie depresji, zaburzeń psychotycznych, lęków. Możliwe są także wizyty domowe.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Prywatnie lubi czytać książki i oglądać filmy o tematyce kryminalnej.

Małgorzata Bańczak

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, o specjalizacji psychologia kliniczna. Praktyczne umiejętności zdobywała w czasie półrocznego stażu na Oddziale IV Leczenia Nerwic Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu oraz 2-letniego stażu w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacyjnego w 4-letniej Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Czytaj więcej…

Od ponad 10 lat pracuje z młodzieżą oraz z osobami wspierającymi rozwój młodych ludzi. Przez wiele lat pracowała w Fundacji Bene Vobis jako trener warsztatów psychoedukacyjnych, a także prowadząc konsultacje i wykłady dla nauczycieli oraz rodziców. Jako psycholog szkolny towarzyszyła dzieciom i młodzieży w kształtowaniu swojej tożsamości oraz w pokonywaniu kryzysów rozwojowych. Obecnie zajmuje się diagnozą, doradztwem rodzinnym i psychoterapią w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W Ośrodku „Mind Story” prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych,
warsztaty rozwojowe oraz doradztwo dla rodziców. Szczególnie bliska jest jej praca z młodzieżą, którą wspiera w budowaniu własnej tożsamości, akceptacji siebie i kształtowaniu satysfakcjonujących relacji. Zawsze pracuje w oparciu o cel, jaki stawia sobie osoba, która się do niej zgłasza. Specjalizuje się w pomocy osobom doświadczającym lęku, zaburzeń nastroju i cierpiącym z powodu niskiego poczucia własnej wartości.

Dr n. med. Emilia Potembska

Specjalista psychiatra

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas pracy w Katedrze i Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli i w Radzyniu Podlaskim. Współautorka programu profilaktyki zaburzeń odżywiania u młodzieży realizowanym na terenie miasta Lublina. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.
Czytaj więcej…

Autorka i współautorka 71 publikacji w czasopismach o zasięgu międzynarodowym i krajowym oraz 5 rozdziałów książek o łącznej punktacji IF = 4,925; MNiSW: 436 pkt. Ponadto, dr Potembska jest autorką i współautorką 23 streszczeń zjazdowych konferencji międzynarodowych oraz 18 streszczeń konferencji krajowych. Kierownik organizacyjny kursów specjalizacyjnych dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie psychiatrii.

Zajmuje się diagnostyką zaburzeń psychicznych osób dorosłych, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju oraz psychoz. Przeprowadza również wizyty domowe.

Dr n.med. Katarzyna Iwanicka

Psycholog, psychoterapeuta, założycielka Mind Story

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł dr n.med. w zakresie biologii medycznej uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, broniąc rozprawy poświęconej zagadnieniu radzenia sobie ze stresem przez osoby uzależnione od alkoholu.
Czytaj więcej…

Ukończyła Studium Psychoterapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia, jak również 4 letnią Szkołę Psychoterapii Systemowej MABOR, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ponadto, ukończyła również 2 letnie szkolenie i staż psychoterapeutyczny w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP oraz Szkołę Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Swoje doświadczenia

Doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Lublinie oraz w Poradni Leczenia Uzależnień w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Prowadziła liczne szkolenia i wykłady, m.in. na Uniwersytecie Dzieci, Festiwalu Rozwojowym „Progressteron” czy na kursie specjalizacyjnym dla lekarzy rezydentów. Jest także w trakcie procesu zmierzającego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty systemowego. Pracuje zgodnie z zasadami kodeksu etycznego zawodu psychoterapeuty. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Udziela konsultacji psychologicznych, które mają na celu zrozumienie trudności pacjenta i wybranie najlepszej formy pomocy. Ponadto, prowadzi także psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży. Pracuje z osobami borykającymi się ze stresem, problemami emocjonalnymi, trudnościami w nawiązywaniu relacji oraz zaburzeniami psychosomatycznymi. Pomagam także osobom nadużywającym substancji psychoaktywnych.

Prywatnie mama 2 dzieci, interesuje się literaturą skandynawską i podróżami. W terapii bliskie jej jest stwierdzenie Victora Frankla, że „każdy w swoim życiu ma powołanie, właściwą misję; dlatego też nikogo nie można zastąpić, ani powtórzyć niczyjego życia”.

Paulina Krupińska

Trener, doradca wychowawczy

Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Studentka II-go roku Podyplomowego Studium Nauk o Rodzinie na UKSW. Ukończyła dwuletnie szkolenie i staż psychoterapeutyczny w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Posiada certyfikat edukatora profilaktyki uzależnień.
Czytaj więcej…

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Zakładzie Poprawczym w Warszawie-Falenicy, Domu Dziecka w Międzylesiu, Ośrodku Podwójnej Diagnozy dla Młodzieży w Otwocku. Współprowadziła przez wiele lat warsztaty dla młodzieży szkolnej. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta rodziny w jednym z warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Wieloletni kurator społeczny. Odbyła szereg szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, diagnozy rodziny i dziecka, a także dialogu motywującego.

Szczególnie zafascynowana podejściem terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, posiada certyfikat ukończenia szkolenia I stopnia. Interesuje się pracą z rodzinami oraz coachingiem rodzicielskim. Prywatnie mama 2 dzieci. Uwielbia śpiew i język włoski.